Інформація до новини
  • Просмотров: 0
  • Автор: Karina
  • Дата: 6-02-2019, 18:55
6-02-2019, 18:55

Категорія: Информация, Information

 

Можливість спробувати щось нове та цікаве

Про конкурс публічного мовлення я дізналася від мого вчителя англійської мови, Юлії Миколаївни Верещак. Вона порадила мені прийняти участь у цьому конкурсі і я, звичайно, погодилась. Це була моя перша спроба в публічних виступах, тому я готувалася старанно. При написанні тексту на конкурс я спочатку намагалася провести мозковий штурм, щоб знайти ідеї для моєї промови і тільки потім почала писати текст на основі моїх записів.

Після того, як мене прийняли до півфіналу, я була дуже шокована, але також щаслива, що мені випала нагода поїхати в Київ і представити мою промову. Темою для виступу у півфіналі була "Природа – це наша спільна мова". Перші кілька тижнів я взагалі не знала, про що хочу писати. В кінці кінців, я написала текст. Інша порада, яку я б дала кожному, хто готується виступити перед публікою, - це представити вашу промову всім у вашому домі, навіть вашій собаці. Я читала мою промову моїм бабусям і дідусям, які не зрозуміли ні слова, а також прочитала моїм родичам, які вміють говорити по-англійськи. Справа в тому, що ви можете підготуватися таким чином до реальної презентації. Я також відвідала тренінг, який вела Каріна Ковальчук, студентка 4 курсу факультету іноземних мов, фіналістка минулорічного конкурсу, і цей тренінг допоміг мені виступити краще. Каріна дала нам багато порад, які б ми не знайшли в інтернеті. Вона також розповіла про всій досвід у конкурсі, що мотивувало мене ще більше.

Отже, я поїхала до Києва. Нарешті настала субота. Прийшовши до Американського дому, місце проведення конкурсу, я почала нервуватися. Але атмосфера і люди там були настільки привітні, що я відразу розслабилася. Я відразу подружилася з іншими учасниками конкурсу і ми багато спілкувалися. Не дивлячись на те, що всі мали однакову тему, кожен презентував її по-різному. Я не дуже пам’ятаю свою першу промову, через те що я була дуже знервованою, але я також намагалася бути розслабленою та подати свою промову, так щоб іншим сподобалося.

Я намагалася зробити все можливе, щоб дивитися на аудиторію та працювати з нею. Я подумки розділила кімнату на чотири частини, і зосередилася на одній людині із кожної секції. На перерві після моєї промови, жінка Софі прийшла до мене і сказала мені, що їй сподобалася моя промова. Для мене, це було поштовхом і прикладом для моєї імпровізованої промови, тема якої була "Що є найкращим мотиватором для досягнення успіху?". Під час підготовки до імпровізованої промови у вас є лише 10 хвилин і моя порада це написати спочатку план, а не весь текст, тому що ви не встигнете. Після мого імпровізованого виступу відбулася ще одна перерва. В цей час, я намагалися познайомитися з багатьма людьми і це було настільки легко, що мені здається я встигла поспілкуватися зі всіма людьми в залі. На конкурсі, Ви також могли легко підійти до будь-якого із суддів або команди з питань і запитати їх, що вони думають про вашу промову і які помилки ви зробили і як ви можете поліпшити свої навички публічного мовлення. Чесно кажучи, для мене було дуже цікаво почути критику, тому що я вірю, що ти завжди мусиш покращувати свої навички.

Коли був оголошений переможець, я була у шоці. Мені досі важко повірити, що аудиторія та судді обрали мене представляти Україну на міжнародному конкурсі  у Лондоні 2019 року. Але я не думаю, що субота була головним чином про мою перемогу. Мені сподобалося перебувати в цій дружній атмосфері, і я відчувала себе як вдома. Не було ніякого тиску, і між учасниками не було ворожнечі. Існувала лише величезна підтримка з боку суддів, команди, яка задавала питання, інших учасників і аудиторії. Я думаю, що це корисний досвід для мене і для всіх, хто коли-небудь брав участь або хотів це зробити, і я дуже вдячна EnglishSpeakingUnionза надану мені можливість спробувати щось нове та цікаве.

 

Єлизавета Компанієць

переможець національного конкурсу

 

публічного мовлення 2019

Інформація до новини
  • Просмотров: 0
  • Автор: Karina
  • Дата: 4-02-2019, 18:57
4-02-2019, 18:57

Категорія: Информация, Information

Всеукраїнський конкурс ораторського мистецтва 2019

і переможець з м. Кропивницького

 

Спілка англійської мови в Україні щороку організовує національний конкурс ораторського мистецтва. Цього року півфінал і фінал конкурсу відбулися 2 лютого, 2019 р. в Американському домі, Київ. Це вже четвертий рік поспіль конкурс підтримує Американський дім, що є місцем проведення культурних і освітніх програм при посольстві США в Україні. Ми всі високо цінуємо надану нам можливість провести його в такому дивовижному місці.

Конкурс публічного мовлення є одним з найбільш успішних і далекосяжних програм Спілки англійської мови. Цей проект охоплює понад 50 тисяч молодих людей у ​​більш ніж 60 країнах світу і надає молоді практичний досвід у фундаментальних навичках публічних виступів, а також платформу для висловлення своїх поглядів на світ і своїх мрій на майбутнє.

Цього року 14 півфіналістів, студентів університетів та школярів з усієї України, віком від 16 до 20 років, змагалися представляти нашу країну на Міжнародному конкурсі публічних виступів у Лондоні у травні 2019 року. Ці обдаровані молоді люди доклали великих зусиль, щоб пройти до півфіналу.

Тема цьогорічного напівфіналу - «Природа - це наша спільна мова». Впродовж 5 хвилин виступаючі трактували тему будь-яким способом, який вони бачили, але їм не дозволялося використовувати її як назву промови. Кожна презентація була надихаючою, емоційною та переконливою, і розуміння теми було унікальним та творчим. Кожний виступ супроводжувався питаннями від членів «Questionteam», аудиторії та журі.

Виступи оцінювали почесні судді, якими були:

1. Джеймс Віттінгем, юрист програми та розвитку IREX в Україні;

2. Д-р Крістін Нугест, співробітник Фулбрайта, що працює у сфері реформування освіти в Україні;

3. Маккензі Чанг - вчитель англійської мови в південному Каліфорнійському Корпусі миру в Іспасі, Україна;

4. Елізабет Фосетт, викладач англійської мови у Лондонській школі англійської мови, Київ;

5. Доцент Л.О. Ярова, член Наглядової ради САМ, завідувач кафедри перекладу, прикладної та загальної лінгвістики ЦУДПУ.

«Questionteam» представляли переможці національних конкурсів минулих років: Анастасія Рогова, Влад Данилейко, Катерина Ільченко та Міланія Юрах.

П'ять кращих ораторів пройшли до фіналу, де вони виступили з промовами без підготовки. Вони вибирали свої теми за 10 хвилин до виступу і їм було надано 2-3 хвилини на сам виступ. Завдяки фантастичній технічній підтримці Американського дому кожен міг побачити на екрані, як конкурсанти готувалися до своїх імпровізованих промов в іншій кімнаті.

Після всіх імпровізованих презентацій судді назвали переможця Єлизавету Компанієць, ученицю 11 класу з педагогічного ліцею, м. Кропивницький, яка також виявилася найкращим спікером за вибором аудиторії. Друге місце зайняв Олексій Чайковський, студент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Всі учасники отримали Почесні грамоти за видатні виступи у Всеукраїнському конкурсі ораторського мистецтва 2019. Голова Спілки англійської мови доцент Н.В. Іваненко, та доцент Л.О. Ярова, член Наглядової ради, нагородили переможців призами від САМ. Вони також отримали призи від America House.

Від імені всієї спільноти САМ в Україні я хотіла б подякувати всім учасниам, які зробили цьогорічний конкурс таким успішним, за їх дивовижні та надихаючі промови та чудові виступи. Це був фантастичний день, сповнений обміну думками, відданості та формування нових ідей. Я дуже вдячна працівникам Американського дому за їхню підтримку та надання такого чудового місця для проведення конкурсу. Я хотів би подякувати всій команді Американського дому та її директорові Christi Holland за їх люб'язну допомогу. Моя особлива подяка членам журі та «Questionteam», які зробили велику роботу. І, нарешті, дякуємо всім, учасникам, гостям, батькам і друзям, які прийшли до цього чудового закладу і своїм активним слуханням та питаннями багато в чому сприяли успіху цьогорічного конкурсу.

Хоч змагання й передбачає собою суперництво, багато хто встиг потоваришувати і відкрити себе один для одного. Дуже важливо, що цей конкурс дозволив зібрати під одним дахом багато «світлих голів», які безумовно після подібного випробування стали на щабель вище у своєму інтелектуальному та професійному розвитку. Такі заходи варто проводити і необхідно підтримувати, бо вони розкривають горизонти для молодих талановитих людей.

 

Надія Іваненко,

Голова Спілки англійської мови в Україні

 

 

 

 

Назад Вперед